Šance na vzdělání | Šance na restart

Projekt „Šance na restart 2“ pro OZP

Počátkem roku 2020 mě oslovili lidé ze společnosti Šance na vzdělání, z.ú. a nabídli mi spolupráci na krásném projektu „Šance na restart 2“ pro OZP. Projekt probíhá v Hradci Králové a na Mělníku. A je určený OZP a OZZ z těchto lokalit.

Projekt mě zaujal, líbil se mi a dával mi smysl. Proto jsem s radostí nabídku na spolupráci přijala. V projektu působím jako kouč a konzultant, vedu individuální vzdělávání.

Projekt je pokračováním úspěšného projektu „Šance na restart“, který v předchozích letech proběhl v některých městech České republiky. Na Mělník, kde působím, se tento projekt dostal poprvé. A s ním i příležitost pro řadu lidí z řad OZP i OZZ.

Cílem tohoto evropského projektu je podpořit lidi se zdravotním znevýhodněním nebo postižením a pomoci jim s návratem do běžného pracovního života.

Jde o lidi, kteří se do zdravotních potíží dostali z různých důvodů (úrazy, dopravní nehody, chronická onemocnění apod.) a přišli kvůli tomu o práci.

Základní informace, jak probíhá práce s klienty v projektu, jakých vzdělávacích aktivit se mohou zúčastnit, a co vše pro ně v rámci projektu zajišťujeme, abychom je maximálně podpořili a připravili pro návrat do pracovního života, najdete v dokumentech na téhle stránce.

Cílem projektu není jen připravit tyto lidi na návrat do práce, ale současně jim pomoci s jejich pracovním umístěním. Proto v závěru každé etapy pořádáme i Burzu práce.

Koordinátorem projektu je paní Vlasta Krejčová, kontakt na ni je uvedený na konci letáku výše.

Víc o projektu najdete i na webu organizace Šance na vzdělání, z.ú., kde jsou informace i o dalších projektech a aktivátách, kterým se věnují. 

Pokud víte o někom, kdo patří do skupiny lidí, pro které je tento projekt určený, dejte mu o něm vědět.

A jestli do této skupiny patříte přímo vy a chcete se do projektu zapojit, napište mi nebo kontaktujte přímo koordinátorku Vlastu Krejčovou. 

Podrobný popis jednotlivých aktivit projektu "Šance na restart 2" pro OZP si můžete v klidu prostudovat. Stačí kliknout na tlačítko.

Kliknutí na tento odkaz se přesunete přímo na web organizace Šance na vzdělání, z.ú., kde jsou podrobné informace k projektu i ukázky z již zrealizovaných etap projektu. 

Těšíme se na případné setkání s vámi.

Lenka Kubáčová, autorka textu