Šance na vzdělání | Šance na restart

Projekt „Šance na restart 3“ pro OZP

Navazuje na úspěšný projekt "Šance na restart 2". 

Cílem tohoto evropského projektu je podpořit lidi se zdravotním znevýhodněním nebo postižením a pomoci jim s návratem do běžného pracovního života.

Podrobnosti s možností přihlášení do projektu "Šance na restart 3" najdete o pár kroků níž.

Počátek roku 2020 jsem přijala nabídku na spolupráci v krásném projektu „Šance na restart 2“ pro OZP. Projekt probíhal v Hradci Králové a na Mělníku. Byl určený OZP a OZZ z těchto lokalit.

V projektu jsem působila jako kouč a konzultant, a současně vedla motivační workshopy.

Projekt „Šance na restart 2“, utekl jako voda a po dvou letech dospěl ke svému úspěšnému závěru. Lidé, kteří projektem prošli, si odnesli nová poznání, pevnější sebevědomí, a především mnozí z nich našli práci, po které toužili. Ti, co měli zájem, prošli rekvalifikacemi, a díky nim našli uplatnění v nových oborech, které jsou pro jejich zdravotní stav vhodnější, než ty původní.

A protože byl projekt vskutku úspěšný a hlavně přínosný, navazujeme na něj projektem "Šance na restart 3", který bude probíhat v Praze. I v tomto projektu mám tu čest působit jako kouč a konzultant, a vést motivační workshopy.

Základní informace, jak probíhá práce s klienty v projektu, jakých vzdělávacích aktivit se mohou zúčastnit, a co vše pro ně v rámci projektu zajišťujeme, abychom je maximálně podpořili v osobní životě, sebepoznání a seberozvoji, a připravili je pro návrat do pracovního života, najdete v dokumentech na téhle stránce.

Cílem projektu není jen připravit tyto lidi na návrat do práce, ale současně jim pomoci s jejich pracovním umístěním. 

Projekt probíhá v několika etapách a trvá až do poloviny roku 2023. Přihlásit se do projektu můžete kdykoliv v tomto období, my se s vámi spojíme a domluvíme s vámi vše potřebné.

Koordinátorem projektu je paní Vlasta Krejčová, kontakt na ni je uvedený na konci letáku výše.

Víc o projektu najdete i na webu organizace Šance na vzdělání, z.ú., kde jsou informace i o dalších projektech a aktivátách, kterým se věnují. 

Pokud víte o někom, kdo patří do skupiny lidí, pro které je tento projekt určený, dejte mu o něm vědět.

A jestli do této skupiny patříte přímo vy a chcete se do projektu zapojit, napište mi nebo kontaktujte přímo koordinátorku Vlastu Krejčovou. 

Kliknutí na tento odkaz se přesunete přímo na web organizace Šance na vzdělání, z.ú., kde jsou podrobné informace k projektu i ukázky z již zrealizovaných etap projektu. V případě zájmu se tam můžete do projektu přihlásit.

Těšíme se na případné setkání s vámi.

Lenka Kubáčová, autorka textu