Klíč k vnitřní motivaci a rozvoji osobnosti

Klíč k vnitřní motivaci a zvyšování výkonu

Lidé podávají výkon, protože chtějí, ne proto, že musí. Johh Whitemore

Seminář je pro každého, kdo se chce naučit pracovat s vlastní vnitřní motivací. A i pro ty, kteří chtějí umět rozpoznat vnitřní motivaci druhých a naučit se ji využít ke zvyšování výkonu a podpoře výsledků. 

Každý si uvnitř sebe neseme své hnací motory i brzdy. Ty pak ovlivňují náš způsob, jakým dosahujeme v životě výsledků, naplňuje si své sny a cíle.

Naučíme-li se je správně rozpoznat a vnímat, pak nám mohou naši cestu profesním i osobním životem zpříjemnit a usnadnit.

Když je opomíjíme, riskujeme, že budeme vyvíjet příliš mnoho snahy, úsilí a dřiny na dosažení čehokoliv, po čem v životě toužíme, nebo co se od nás očekává. Pak se do našeho života může plíživými kroky dostat i pocit nespokojenosti a syndrom vyhoření.

Na tomto semináři se naučíte, jak rozpoznat svoji skutečnou vnitřní motivaci a objevíte cesty, jak s ní příhodně pracovat. Naučíte se rozpoznat, co žene vpřed druhé a co je naopak brzdí. Pochopíte, proč je někdy vnější motivace zabijákem motivace vnitřní. Objevíte způsoby, jak se tomuto nesprávnému způsobu motivace druhých vyvarovat.

Získáte a natrénujete si metody a postupy, které vám pomohou odkrýt své skutečné vnitřní pohony i brzdy.

Budete schopni rozpoznat první příznaky i příčiny nastupujícího syndromu vyhoření. Naučíte se s nimi pracovat a odstranit je u sebe i u druhých.

Naučíte se z mluvy druhých rozpoznat, co je jejich vnitřní motivací. A co je naopak může od naplnění cíle odradit a snížit jejich výkon.

Objevíte nové možnosti, jak komunikovat s druhými, aby vám lépe porozuměli, rychleji jste v nich probudili a upevnili nadšení pro danou činnost či naplnění úkolu.

Zjistíte, které motivační přístupy fungují jen krátkodobě. Z dlouhodobého hlediska naopak vedou k apatii, snižování výkonu a jsou jedním ze spouštěčů syndromu vyhoření.

Práci s vnitřní motivací budete schopni dobře využít i při prezentaci změn a nápadů. I při tvorbě nových návyků, které jsou leckdy úzce spojené se změnami a novými postupy v životě i ve firmách.

  • Motivace jakou součást komunikace
  • Vnitřní motivace a jazyk naší mysli
  • Návyk a čtyři fáze zručnosti
  • Rutina a syndrom vyhoření
  • Brzdy a pohony vnitřní motivace
  • Kdy a proč vnější motivace zabíjí vnitřní motivaci
  • Testy k rozpoznání vnitřní motivace

Seminář je veden interaktivní formou. Zapojíte se formou živé diskuse, hravých cvičení a testů, které vám pomohou odhalit vaše vnitřní pohony i brzdy, které by mohly vaši vnitřní motivaci zničit.

Délka semináře: 1 den (cca 7 hodin), lze připravit i jako dvoudenní

Lektor: Lenka Kubáčová

Zajímá vás, jaké jsou vaše skutečné vnitřní pohony? Jak se správně probudit k životu a čeho se vyvarovat?

Jste ve vedoucí pozici a chcete umět vhodně využít vnitřní motivaci druhých ke zvyšování výkonu a dosahování očekávaných výsledků? 

Napište mi, nebo zavolejte. Ráda se s vámi setkám a přizpůsobím vám nabídku na míru.

Veškerá poptávka z vaší strany je nezávazná a nevzniká z ní žádný závazek realizace.

Těším se na případné setkání s vámi.

Lenka Kubáčová
lektor, konzultant a kouč